Belgie

Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Belgie
Přímé spojení z České republiky je možné do Bruselu.
Belgie na Wikipedia
O Belgii na internetové encyklopedii Wikipedia.

Ubytování v Bruselu

Hotely v Bruselu v naší nabídce

Velký výběr hotelů v Bruselu za nejlepší ceny bez zbytečných poplatků už hledat nemusíte. Hotely po celém světě vám nabízíme na tomto portálu prostřednictvím dodavatele online nabídky ubytování – předního světového rezervačního systému Booking.com. Mezi detailními informacemi o jednotlivých hotelech v Bruselu nechybí i obsáhlý popis hotelů a lokalit s mapkami nejdůležitějších částí. Dále jsou k dispozici nezávislé názory od dalších cestovatelů, které Vám mohou pomoct v rozhodování.

Pak už na vás čeká pouze vyplnění rezervačního formuláře a obdržení jeho potvrzení ve vaší poště. Toto potvrzení slouží jako poukaz objednání ubytování v hotelu, proto si jej vezměte sebou. Uhrazení ceny ubytování v Bruselu z vašeho platebního účtu probíhá až po dokončení pobytu, platíte tedy za výkon, ne předem.

Brusel

Brusel

Brusel je hlavním městem Belgie a také hlavním sídlem NATO a dvou evropských institucí – Evropské komise a Rady Evropské unie. Brusel patří do obcí Bruselského regionu a je hlavním městem Vlámska a Francouského společenství Belgie. V měste žije asi 980 tis. obyvatel a domluvíte se zde jak francouzštinou tak nizozemštinou. Oba jsou totiž oficiálními jazyky Bruselu.

Brusel byl založen roku 550 svatým Geugerichem, 14. a 15. století se stalo zlatým věkem města i v rozvoji obchodu. Největší nákupní zóna je v ulicích města v okolí Louizapoortu, Nieuwestraat nebo Adolphe Maxlaan. Bruselu se také přezdívá mekka gurmánů, naleznete zde výjmečné labužnické pochoutky a výtečné pivo (třeba Leffe, Bush, Chimey, Jupiler nebo Heineken).

Náměstí Grand Place (Grote Markt)

Považuje se za jedno z nejkrásnějších náměstí, označil jej tak i francouzský spisovatel Victor Hugo. K nejvýraznějším památkám na náměstí patří gotická radnice vybudovaná v 15. stol. s 96 m vysokou věží, kde je umístěna socha sv. Michaela, patrona a ochránce Bruselu. Každý sudý rok v srpnu se náměstí zahalí do barevného závoje květin.

Atomium

Atomium z roku 1958 zobrazuje molekuly železa zvětšené až 165 krát. Modelová stavba se nachází v parku des Expositions a návrh vznikl u inženýra Andrého Waterkeyena ku příležitosti mezinárodní výstavy. Model je vysoký 102 m a váží 2400 tun.

Manneken Pis

Socha čurající chlapečka patří neodmyslitelně k charakteru Bruselu. V 17. století sochu zhotovil Jerome Duquesnoy, na výšku má pouhých 60 cm. K němu patří i 800 oblečků, které jsou uchovány v Městském muzeu.

Další hotely ze země Belgie


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Belgie
Přímé spojení z České republiky je možné do Bruselu.
Belgie na Wikipedia
O Belgii na internetové encyklopedii Wikipedia.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...