Portugalsko

Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Portugalska
Rezervujte si letenku do Lisabonu nebo jiných portugalských měst na internetu.
Portugalsko na Wikipedia
O Portugalsko na internetové encyklopedii Wikipedia.

Ubytování v Lisabonu

Hotely v naší nabídce

Hledáte ubytování v Lisabonu za nejvýhodnější a nejlevnější ceny? Tak jste na správném místě. Nabízíme Vám velice rozmanité možnosti ubytování v Lisabonu od předního dodavatele ve světě, rezervačního systému Booking.com. Zajišťujeme ubytování za cenu osvobozenou od rezervačních poplatků, kterou platíte až po skončení ubytování. S rychlejším výběrem Vám můžou poradit i recenze od klientů, kteří hotel již navštívili.

V průběhu rezervace vyplníte rezervační formulář a jeho potvrzení očekávejte na svém e-mailu. Toto potvrzení slouží k prokázání objednávky v hotelu, proto si ho zabalte sebou. Přestože detaily vaší platební karty zadáváte rovnou, peníze vám budou odečteny až po dokončení vašeho pobytu v Lisabonu. A nyní zbývá jen vyrazit.

Lisabon

Lisabon se svými dvěma milióny obyvatel je položen jako nejzápadnější hlavní město na evropském kontinentě u ústí řeky Teje. Jako fénické centrum bylo založeno ve 12. století. Lisabon byl nejspíše odvozen od fénického názvu Allis Ubo a pozdějšího řeckého pojmenování Olissipo. Hlavním městem Portugalska se Lisabon stal roku 1255. Město zasáhlo v roce 1755 ničivé zemětřesení a spolu s tsunami a požáry zdevastovalo jeho velkou část.

Čtvrť Baixa

Baixa neboli Dolní čtvrť se znovu vystavěla za vlády markýze de Pombala, který se postaral o kompletní zrenovovaní a nové výstavby. Zahrnuje náměstí krále Petra IV.(Rossio), Národní divadlo Marie II., Třída Svobody, náměstí Terasa palace nebo náměstí Chiado. Čtvrť Baixa je centrem obchodu, průmyslu a finační sféry celého Lisabonu.

Belémská věž (Torre de Belém)

Gotická opevněná věž z 16. století je zasazena ve stejnojmenné čtvrti na počest výprav Vasco de Gamy. Kromě toho se tu střetáváme s prvky manuelského stylu a motivy (armillary sphere, kříž řádu Kristova, žebrové klentby). Věž je vysoká 45 m a má 4 patra a velkou terasu. Patra jsou spojená točitým schodištěm, v prvním se nachází velitelská místnost, druhé patro nazývané Královský sál má kryté balkony, ve třetím najdeme audienční sál a ve čtvrtém kapli. Spolu s klášterem řádu sv. Jeronýma byla Belémská věž zapsana na kulturní seznam UNESCO.

Alfama

Vizigotská nejstarší čtvrť, která pamatuje už středověkou historii, maurské stavby, křesťanské kostely i katastrofální zemětřesení. Dnes se místo stalo rybářským tržištěm a čtvrtí námořníků.

Další hotely ze země Portugalsko


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Portugalska
Rezervujte si letenku do Lisabonu nebo jiných portugalských měst na internetu.
Portugalsko na Wikipedia
O Portugalsko na internetové encyklopedii Wikipedia.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...