Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Ameriky
Kupte si letenku do kteréhokoli z amerických měst online a pohodlně.
USA na Wikipedia
O Spojených státech amerických na internetové encyklopedii Wikipedia.
UbytováníNewYork.cz
Stovky hotelů v New Yorku.

Ubytování v New Yorku - hotely online

Hotely v New Yorku v naší nabídce

Chcete levné nebo komfortnější ubytování v New Yorku a nechcete zbytečně platit vysoké poplatky? Využijte nabídku ubytování na tomto portálu dodávanou z databáze renomovaného rezervačního systému online ubytování - Booking.com. Nabízíme bohatý výběr ubytování v hotelech v New Yorku a k tomu řadu fotografií, rozsáhlý popis hotelu a mapy vybraných lokalit v zemi. Už žádné složité vyhledávání a ověřování cen. Podívejte se na ubytování v New Yorku na tomto portálu.

Rezervace je velice prostá. Stačí jen vyplnit rezervační formulář s příslušnými údaji a máte po starostech. Následné potvrzení rezervace vám bude doručeno na vaši e-mailovou adresu. Obávat se nemusíte ani zaplacení ceny hotelu, které probíhá platbou kreditní kartou na zabezpečeném serveru. Peníze vám budou vyúčtovány a odečteny až po skončení vašeho pobytu v New Yorku. Rezervace ubytování v New Yorku s námi probíhá rychle, pohodlně, jednoduše a hlavně bez problémů.

New York

New York je snem nejednoho cestovatele. Nachází se zde nejvíce obyvatel z celé Ameriky a díky tomu se tak New York stal nejlidnatějším městem USA. Každý den se sem turisté z celého světa sjíždí, aby mohli spatřit nezapomenutelné a nejimpozantnější newyorské taháky, ke kterým bezesporu patří nejvyšší mrakodrap Empire State Building (381m), Socha Svobody (46m), Brooklynský most, Broadway, Times Square, Wall Street nebo Central Park. Říká se, že New York si buď zamilujete na první pohled nebo jej budete nenávidět – k čemu se přiřadíte vy? První zmínky o New Yorku se mohou datovat od roku 1524, kdy se na americkém území vyskytovali indiáni Lenape. Evropskou osadu s názvem New Amsterdam zde založili Holanďané kolem roku 1624, ale po dobytí oblasti Angličany už město získává své dosavadní jméno na počest krále Jakuba II. Nabídka hotelů a ubytování v New Yorku je obrovská, jistě si vyberete.

Rozdělení New Yorku

New York najdeme na severovýchodě USA a se svými 8,4 miliony obyvatel se rozděluje do 5 městských částí, které jsou rozložené na ostrovech - Manhattan, Brooklyn, The Bronx, Queens a Staten Island. Při výběru ubytování v New Yorku na toto berte ohled - pokud jste turisté, koncentrujte se především na Manhattan, kde jsou hotely dražší, ale stojí to za to - to nejpodstatnější z New Yorku máte jako na dlani.

Manhattan je nejhustěji osídlená městská část v New Yorku. Sídlí zde OSN, mnoho galerií, muzeí, univerzit a divadel. Manhattan je známý také díky burze a tím, že je hlavním finančním centrem pro celý svět. Brooklyn je městskou částí sama pro sebe. Nachází se zde nezávislá umělecká scéna. Má vlastní pláž a spadá sem i rekreační oblast Coney Island.

Mezi oblíbené čtvrti v Manhattanu patří Little Italy, SoHo, China Town, Greenwich village a Broadway. Každá tato část New Yorku je specifická a stojí za to, ji alespoň na krátkou dobu navštvít.

Bronx se nachází na severu New Yorku a je místem vzinku hip-hopu a rapu, a také je domovinou týmu New York Yankees. Nachází se zde Bronx Zoo – největší metropolitní zoo v USA.

Queens dříve bývalo jen několik menších vesnicí, které se díky postupně rostoucí populaci mají teď možnost stát nejlidnatější newyorskou městskou částí. Žije zde převážně střední třída. Zajít můžete např. do domovského stadionu New York Mets. V Queens se nachazí dvě newyorská letiště, JFK a LaGuardia.

Staten Island můžete navštívit díky z jedné turisticky populární atrakci Staten Island Ferry. S loďkou pojedete kolem Sochy Svobody. Cestou zpět budete mít krásný pohled na dolní Manhattan. Na State Island se nacházejí parky, které jsou turisticky velmi populární. Jsou zde poslední nedotčené lesy v New Yorku. Jak bylo uvedeno výše, ubytování v New Yorku v částech Queens, Bronx, Brooklyn a Staten Island znamená, že do centra Manhattanu to budete mít delší. Berte na to při výběru hotelu ohled.

Newyorský život a zábava - hlavní tipy

V New Yorku se nachází celá řada zajímavých a pozoruhodných míst. Kdo si ho zamiluje na první pohled, láska mu zůstane už na celý život. Zejména neustálý ruch a pohyb velkoměsta se nemusejí zamlouvat všem – ovšem pohyb a život k New Yorku prostě patří. Bez věčného ruchu, žlutých taxíku, troubení.. by New York, nebyl tím správným New Yorkem.

Na seznam hlavních atrakcí, které v New Yorku nezapomenout navštívit, by určitě měl patřit Brooklyn Bridge (1883), který spojuje Brooklyn s Manhattanem a stal se jedním z nejstarších zavěšených mostů v Americe vůbec. Brooklyn Bridge je postaven v novogotickém stylu, veden nad řekou East River, měří 1,825 km, výška je 84 m a šířka 26 m. Autorem tohoto díla je John A. Roebling, který o Brooklynském mostě snil delší dobu, jako o svém nejvěším díle. Bohužel kvůli smrtelnému zranění svůj sen nedokončil. Jeho sen převzal a dopracoval jeho syn Washington Roebling. Celá tato stavba vyšla na 15,5 miliónu dolarů a o život při stavbě přišlo 27 lidí. Od roku 1980 je most osvětlen za pomocí reflektorů. Díky tomuto se stal pěknou New Yorskou noční památkou, kterou zdobí nejedna fotografie, obrázek či pohled. V roce 2006 se konala oprava Brooklynského mostu a při této příležitosti dělníci objevili tajnou skrýš v jednom z pilířů. Odhaduje se, že skrýš pochází z roku 1950 z doby tzv. studené války. Bylo zde objeveno přes 350 tisíc kovových dóz se suchary, přikrývky, lékařské vybavení a prostředek k čištění vzduchu.

Také výhled ze Sochy Svobody (Statue of Liberty), na kterou Vás může zadarmo dopravit trajekt Staten Island Ferry, se počítá k těm nezapomenutelným. Socha Svobody - nejznámnější symbol svobody a francouzského přátelství v boji proti Velké Británii, patří k nejdůležitějším americkým dějinám.Socha Svobody symbolizuje pomoc, kterou Francie poskytla roku 1776 americkým osadníkům, když na území Velké Británie, bojovali za nezávislost. Sochu navrhl a vymodeloval sochař Frédéric A. Bartholdi. Sochu dokončil a zkonstruoval známý francouz Gustave Eiffel. Socha je 93 m vysoká. Ve své levé ruce Socha Svobody drží knihu s vyrytým datem 4. 7. 1776 – den vyhlášení Deklarace nezávislosti.

Ten kdo má v oblibě monumenty a mrakodrapy New Yorku, ať zamíří za ubytováním do hotelu na Manhattan. V New Yorku je přes 5600 mrakodrapů. Mezi oblíbené a turisticky navštěvované patří Empire State Building nebo komplex Rockefellorova centra. Elegantní symbol New Yorku - Empire State, dosahuje výše 443 m a celkem má 102 pater. Uvnitř je pohodlný a rychlý výtah, se kterým se necháte, během necelé minuty, vyvést do 86. poschodí, kde se nachází vnitřní i venkovní vyhlídková terasa. Zbylá patra se nacházejí ve věži, nad kterou se tyčí anténa s hromosvodem. Většinou je zde spousta turistů, tedy si budete muset vystát nepříjemně dlouhou frontu, ovšem ten výhled – ten bude stát za to. Z vyhlídek můžete vidět nejen na celý New York, ale i New Jersey a jiné města. Máte-li čas zkuste zůstat na Empire State Building až do setmění. Budete mít jedinečnou možnost spatřit nádherně osvícené město New York. Empire State Building byl navržen od William F. Lamb, který jej nechal postavit ve stylu Art Deco. Mrakodrap byl dostavěn roku 1931 a až do roku 1972 byl nejvyšší budovou světa. Po ničivých teroristických útocích z roku 2001, se Empire State Building stal nejvyšší budovou v NY. Během stavby zahynulo celkem 5 zaměstnanců (pád z výšky). Roku 1964 byl Empire State Building ozdeben reflektory, které osvětlují vrchní část budovy. Barvy osvětlení se mění dle doby (Vánoce, Den nezávislosti, Silvestr, apod.). Již od roku 1978 se zde každým rokem koná závod v běhu po schodech, při kterém závodníci musí překonat výškový rozdíl 320 m.

U Páté Avenue (luxusní ulice, kde snad ani raději hotel a ubytování v New Yorku nehledejte, stačí kousek vedle) se nachází komplex 19 stylových a moderních budov - Rockefellerovo centrum. Jedná se o o největší komplex budov, které spadají do soukromého vlastnictví. Spadají sem i Radio City Music Hall, Center Art a mnoho dalších v NY významných budov. Se stavbou začal John D. Rockefeller, Jr. V roce 1928. Před Rockefellorovo centrum se rozprostírá socha Promethea. V zimě je to oblíbené místo k zimní radovánkám, jako je bruslení a v létě se promění v útulné prostředí, plné příjemných kaváren.

Křižovatka mezi Broadway a Times Square zase nabízí návštěvníkovi přehlídku divadelní scény a moderního umění, ale také dráždivé neonové reklamy a velké reklamní obrazovky. Na této adrese mají adresu lukrativní firmy, jako je MTV, New York Times či Viacom. Hledáte-li chvilku klidu v rušném NY, můžete jej nalézt v Central Parku, který je veřejným parkem od roku 1859. Lidé sem chodí převážně pro načerpání energie, odpočinku či jen v klidu poobědvat s kolegy. Potkáte zde mnoho cyklistů, povozů s koňmi, místních umělců a především turistů, hledající odpočinek, jako vy. Park byl navržen Frederickem L. Olmsted a Calvert Vaux. Central Park je od roku 1963 zařazen mezi národní historické památky. V parku mimo jiné naleznete dva stadiony, mini zoo, několik jezer a volně se pohybující zvěř (veverky, ptactvo a menší divokou zvěř). Park se doporučuje navštívit převážně za denního světla, k večeru se do parku, hlavně do vzdálenějších míst, přesouvají bezdomovci, a také kriminalita je tu poměrně vysoká. Přes den se Central Park opět mění v příjemné a poměrně klidné místo ve velkém městě. Najdete-li si hotel poblíž Central Parku (doporučujeme v jižnější části města), můžete mít klidné ubytování v New Yorku s relaxačním parkem hned vedle.

Za návštěvou rozhodně stojí Metropolitan Museum of Art (muzeum umění), které je zde největší a nejstarší z celé USA. Pochazí z roku 1870 a můžete zde spatřit na 2 mil exponátů. Muzeum se nachází na východním cípu Central Parku. Nabídka hotelů v New Yorku je obstojná i na této straně parku.

Další hotely ze země USA


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Ameriky
Kupte si letenku do kteréhokoli z amerických měst online a pohodlně.
USA na Wikipedia
O Spojených státech amerických na internetové encyklopedii Wikipedia.
UbytováníNewYork.cz
Stovky hotelů v New Yorku.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...