Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Velké Británie
Londýn, Edinburgh, Manchester, Newcastle a další letenky online.
Velká Británie na Wikipedia
O Spojeném Království v internetové encyklopedii.
Ubytování-Londýn.cz
Stovky hotelů v Londýně.

Ubytování v Londýně - hotely online

Hotely Londýně v naší nabídce

Zarezervujte si snadno ubytování v Londýně na tomto portálu, který nabízí hotely z databáze jednoho z největších rezervačních systémů ubytování ve světě Booking.com a nebudete litovat. Největší výhoda je v levné ceně bez rezervačních poplatků, kterou platíte až na konci ubytování. Vybrat si můžete z velké nabídky, kde nechybí řada fotografií i nezávislých recenzí od cestovatelů z celého světa.

Rezervace ubytování je jednoduchá. Po odeslání rezervačního formuláře vám přijde potvrzení do e-mailové schránky, které si vezměte sebou do hotelu v Londýně. Pro připomenutí cenu ubytování hradíte přes účet až při cestě zpět. Stačí už jen popřát hezké ubytování v Londýně a příjemné chvilky.

Londýn

Londýn

Hlavní město Anglie a Severního Irska Londýn najdete na jihovýchodě ostrova při ústí Temže. Název Londýn je odvozen od římské osady Londinium, která se zde zabydlela roku 43 n.l. V současnosti patří město k turisticky nejvyhledávanějším a nejpřitažlivějším evropským cílům. Londýn je živé a samostatné město, rozvýjející se vlastním tempem a stylem. Je to město otevřené pro umělce a tvořivé jedince všeho druhu, kteří si chtějí splnit svoji minutu slávy a předvést své vystoupení na nejedné rušné ulici či v parku. Londýn je městem s krásnými pamětihodnostmi. Naleznete zde spoustu muzeí, nejrůznější výstavy a umělecké galerie. Ubytování v Londýně je jedním z nejpopulárnějších cílů turistů i obchodníků - hotelů zde najdete bezpočet.

Nevyzpytatelné anglické počasí je v mírném pásmu, v letních měsících se teploty pohybují okolo 20°C, málokdy rtuť teploměru překročí 30°C. Zimy se nedostanou pod bod mrazu a sníh napadne jen výjmečně. Jako neodmyslitelná součást vaší cestovatelské výbavy do Londýna, by jednoznačně měl být kvalitní deštník a to převážně v jarních či podzimních měsících. Přepadne-li vás na vašich cestách londýnskými uličkami déšť, nesmutněte a zkuste se schovat v jedné z útulných a stylových londýnských hospůdek či barů, kde se bude dešťová přeháňka příjemně trávit. Bůdete mít alespoň další možnost, jak se seznámit s pravou londýnskou kulturou a životním stylem – a že není jen "suchý". Ať zvolíte ubytování v Londýně kdekoli, máte vždy šanci na to, že pár kroků od hotelu bude nějaká hospůdka.

City of London

Téměř všechny památky se nachází na severním břehu řeky Temže v tzv. City. Vaše ubytování v Londýně tedy hledejte především tam.

Westminster Abbey

Westminsterské opatství (Westminster Abbey) je gotická katedrála, která slouží ke korunovaci, svatebním obřadům královské rodiny a k poslednímu odpočinku anglických králů a důležitých osobností spojených z historií Anglie. Většina budovy Westminster Abbey byla postavena ve 13. století, ovšem už kolem roku 616 zde byla postavena kaple. Opatství slouží z části jako národní kostel a z části muzeum, kde můžete spatřit pomníky s významnými postavami z britského veřejného života. Až do 19. století patřilo Westminster Abbey mezi tři centra vzdělanosti z celé Anglie. O Westminster Abbey se hovoří jako o nejkrásnějí budově v celém Londýně, proto nevynechejte možnost navštívit opatství i zevnitř.

Parlament

Westminsterský palác přezdívaný jako Houses of Parlament, tedy sídlo anglického parlamentu, je rozděleno od 16. století na Sněmovnu lordů (House of Lords – lordi, právníci, biskupové a arcibiskupové) a Dolní sněmovnu (House of Commons – zvolení členové parlamentu z různých politických stran). Jedná se o jednu z nejdůležitějších památek, kterémi Londýn disponuje. Houses of Parlament je postaven v krásném v novogoticko-viktoriánském stylu. Původně sloužil jako královská rezidence, později se zde usadil parlament a zůstal do dnešních dnů. Mezi nejstarší dochovanou část paláce patří tzv. Westminster Hall z roku 1097. V paláci se nachází přes 1000 místností. V případě zájmu o shlednutí interiéru jsou prohlídky možné, doporučujeme se den/dva dopředu informovat, zda prohlídka v určený den, bude opravdu možná. Parlament, opatství, Big Ben a London Eye jsou od sebe tak nedaleko, že pokud si vyberete ubytování v Londýně v okolí, budete mít na dlani několik hlavních turistických cílů přímo z hotelu.

Big Ben

Na severovýchodní straně Houses of Parlament rozhodně nemůžete minout londýnský skvost, obecně zvaný Big Ben - věž s hodinami, ve které zvon (vážicí 13,5 t) spolehlivě odbíjí každou celou hodinu. Big Ben je krásným viktoriánsko-gotickým dílem architekta Barryho. Samotná věž je vysoká 96,3 m a je postavena z cihel, betonu, kamenů a ocelové konstrukce. Latinský text “Domine salvam fac reginam nostram Victoriam primam”, v překladu “Pán ochraňuje naši královnu Viktorii I.” se nachází na spodní straně ciferníku. Výrazný a hluboký zvuk zvonu, který se každý den z Big Benu line, můžete poslouchat každý den na stanici BBC. Hodinová věž se zvonem Big Ben, stojí za krátké pozastavení, ze kterého si odnesete nejednu památeční fotografi. Big Ben je zkrátka symbol Londýna.

London Eye

Na druhé straně řeky je snad největší zábavní atrakce, kterou Londýn nabízí, a to tzv. Londýnské kolo (London Eye), které vzniklo k příležitosti milénia a od roku 2000 stojí v Jubilee Gardens. Jedná se o nejvyší ruské kolo na světě - z London Eye si můžete vyfotografovat celý Londýn, a to z výšky 135 metrů. Díky pomalému otáčení, máte dostatek času k uspořádání myšlenek, kde jaká památka je. Kolo je přístupné denně, ale převážně o víkendech zde bývají fronty – doporučujeme si lístek předem zaregistrovat telefonicky nebo přes internet.

Tower Bridge a východní centrum Londýna

Zvedací most Tower Bridge byl slavnostně otevřen roku 1894 a je postaven ve vzoru viktoriánské gotiky. Most je spojen dvěma výškovými lávkami, které spojují obě věže mostu. Tower Bridge se okamžitě po dostavení stal jedním ze symbolů Londýna. Byl postaven na základě velkého rozvoje v průmyslu, kdy bylo zapotřebí vylepšit komunikaci přes řeku Temži. Věže jsou z ocelové konstrukce, obestavěné kamenem a žulou. U vnitř v Tower Bridge můžete navštívit poutavou výstavu o historii a stavbě mostu. Prohlídka zahrnuje i návštěvu strojovny s parním strojem, který v dřívější době sloužil ke zvedání mostovek. K vidění jsou i současné stroje. Od roku 2000 existuje počítačový systém k dálkovému ovládání mostu. Systém byl poměrně poruchový a často docházelo k zaseknutí mostu.

Buckingham Palace

Za sídlo anglických panovníků se od roku 1837 označuje Buckinghamský palác, kde probíhají i různé oficiální státnické sešlosti anglické královny Alžběty II.Vůbec prvním panovníkem, který zde panoval, byla královna Viktorie. V její době byly komnaty hýřily zlatem a barvami, zatímco pokoje pro služebnictvo byly pravým opakem. První panovnici můžete spatřit vyobrazenou na Mramorovém oblouku v Hyde Parku. Buckinghamský palác se řadí k nejvíce nejnavštěvovanější památky nejen v celém Londýně, ale i v celé Velké Británii. Každý den je zde opravdu velký turistický ruch – dav lidí, čekající na výměnu stráží a přehlídku královské gardy. Ohledně dnů, kdy se koná ceremonie výměny stráží, je dobré se předem informovat. Možné jsou prohlídky vnitřku Buckinghamského paláce, kde si můžete prohlédnout hlavní schodiště, jídelnu, trůnní salon, hudební salon a přijímací salon. Palác má celkem 650 místnosti, ovšem královna zcela využívá pouze 12 místností. Buckinghamský palác je využíván i pro oficiální vítání hlav států a pro pořádání všech významnějších akcí. Nedaleko Buckinghamského paláce stojí za navštívení Královská galerie, nabízející podívanou na porcelánové nádobí, kresby od Leonarda da Vinciho, van Dycka či Rubencse. V přímém okolí londýnského královského sídla nenajdete mhoho hotelů, ale nedaleko odtud v okolí nádraží Victoria je ubytování možné v desítkách hotelů.

Trafalgar Square

Londýn ožívá na náměstí Trafalgar Square, které má připomínat bitvu u Trafalgaru v roce 1805. Často se zde konají hudební festivaly, demonstrace či nejrůznější oslavy. O vánočních svátcích je Trafalgar Square zdoben vánočním stromkem z Norska – dar Norů, jako vděk od osvobození země od nacistů. Velkou turistickou atrakcí na Trafalgar Square byli holubi, které s oblibou turisté krmili. Ovšem od roku 2003 bylo krmení holubů zakázáno a dnes se zde vyskytuje jen hrst těchto, u turistů populárních, ptáků. Hned naproti náměstí je vstup do Národní galerie.

Piccadilly Circus

Další oblíbené náměstí všech turistů je Piccadilly Circus z roku 1819, které vzniklo spojením Regent Street a Piccadilly. Na Piccadilly Circus je možné se na chvilku zastavit a pod sochou boha lásky Erose, pozorovat nekončící hemžící se ruch a spousty světelných reklam upevněných na okolních domech. Reklamy jsou zde od 20.století. V okolí je divadlo Criterion a London Pavilion (dříve koncertní hala z roku 1859, nyní slouží jako kino). Naproti Piccailly Circus se nachází obchodní středisko Tower Records. Mezi oblibené oblasti Londýna patří i Covent Garden, která je plná kaváren a barů. Také zde naleznete několik nákupních středisek a turistické atrakce. Ulice jsou od rána do dlouhé noci plné lidí. Do roku 1974 zde byli květinové a zeleninové trhy, které se přemístili do New Covent Garden.

Parky v Londýně

Za odpočinkem v Londýně nemusíte jen do hotelu, ale zajděte si do jednoho z mnoha londýnských parků – Garden Park, Bushy Park, Richmond Park, Green Park, Greenwich Park, St´James Park nebo Hyde Park. Máte-li rádi klid, vyhledejte si ubytování v hotelu poblíž některého z parků.

St´James Park – oblast dříve známá pro své bažiny a mokřiny, je dnes velmi populární, a to nejen pro turisty. Uvnitř parku se nachází menší jezero St James´s Park Lake, se dvěma ostrůvky. Poblíž parku se nachází Buckinghamský palác. Hyde Park – patří mezi nejvetší parky v centru Londýna. Součástí parku jsou Kesingtonské zahrady. Oblíbenou částí Hyde Park je tzv. Speakers´Corner – místo, kde svobodně můžete vyjádřit svůj názor na jakékolik téma. V minulosti Hyde Park patřil mezi nejmódnější z veřejných parků Londýna, proto se zde velice rychle rozrostla vysoká kriminalita.

Bushy Park – park je oblíbeným místo pro ty, co hledají chvilku ticha a klidu, nedaleko od centra Londýna. V parku se nachází několik rybníků, na kterých je možné zapůjčit si loďku či jen tak pozorovat místní rybáře. V Bushy Park je chráněná oblast, díky které zde můžete spatřit jeleny a několik druhů kapradí.

Richmond Park – jedná se o největší příměstský park v Evropě vůbec. Dříve byl používán jako královská jelení honitba. Nejvýznamější atrakcí v Richmond Park je Isabelina plantáž (zalesněná zahrada). V parku se volně pohybují jeleni a roháči. Můžete spatřit i divoké papoušky s ostře zeleným peřím a červeným zobákem.

Green Park – park dříve sloužil jako hřbitov pro pochování malomocných lidí. Parkem se stal až v 16. století. V roce 1668 byl Green Park prohlášen královským parkem. V parku nenajdete jezera ani sochy.

Další hotely ze země Velká Británie


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Velké Británie
Londýn, Edinburgh, Manchester, Newcastle a další letenky online.
Velká Británie na Wikipedia
O Spojeném Království v internetové encyklopedii.
Ubytování-Londýn.cz
Stovky hotelů v Londýně.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...