Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Itálie
Do Itálie míří denně z České republiky několik spojů, zejména do populárních destinací Řím či Miláno.
Itálie na Wikipedia
O Itálii na internetové encyklopedii Wikipedia.
HotelyŘím.cz
Stovky hotelů Římě.

Ubytování v Římě - hotely online

Hotely v Římě v naší nabídce

Výběr ubytování v Římě nabízíme velmi komfortně a rychle pomocí nejširší nabídky dodávané od předního a prověřeného světového poskytovatele ubytování online – od  Booking.com. Zároveň také s velice výhodnými podmínkami nejnižších cen, které platíte až po skončení vašeho pobytu. Je pro Vás přichystána široká nabídka ubytování v Římě s podrobným popisem hotelu, s mapkami lokalit v zemi i s názory dalších cestovatelů.

V rezervačním formuláři u vybraného hotelu v Římě vyplníte příslušné informace, které obsahují i údaje o vaší kreditní kartě. Na e-mail vám po odeslání formuláře přijde potvrzení, které prokazuje objednání hotelu v Římě a které si vezměte pro kontrolu sebou. Teď už se můžete jen těšit a začít plánovat cestu do Říma.

Řím

Jedno z nejkrásnějších měst Evropy je bezesporu italské hlavní město Řím (Roma), které je položené nad řekou Tiberou, pár kilometrů od Tyrhénského moře, v oblasti zvané Lazio. V minulosti byl Řím nejmocnější centrum Římské říše a vydobyl si silný respekt a úctu mnoha národů. Podle pověsti byl Řím založen 753 př.n.l. Romulem, který zabil svého bratra Remula, aby se dostal na trůn. Italové slaví svůj „Natali di Roma“ 21. Dubna, máte-li rádi oslavy, zkuste zavítat do Říma zrovna po tuto dobu – rozhodně nebudete zklamáni. Počasí v Římě je subtropické, tedy s horkými a suchými léty nad 30°C a s mírnou vlhkou zimou. Nejlépe do Říma vycestovat na jaře (duben-květen) nebo v září a v říjnu. Počet obyvatel i s aglomerací je zhruba 3 a půl miliónu. Z italských specialit kromě nespočetného množství pizzy, těstovin nebo zmrzliny můžete také ochutnat pravé lasagne nebo tiramisu a posedět v některém příjemném baru nad sklenkou lahodného italského vína.

Řím každým rokem navštíví tisíce návštěvníků z celého světa, které sem láká velkolepé dědictví ve formě od antických památek, středověkých staveb, renesančních paláců a barokních chrámů. I režisér Federico Fellini, který byl zdejším prostředím nadšen, o Římě řekl, že je „poslepovaná operní kulisa“. Řím je zkrátka město, ve kterém můžete sledovat vývoj celých civilizací a vše vychutnat v pohodovém, nikam nepospíchajícím, italském stylu. Tomu všemu odpovídá i rozsáhlá nabídka ubytování v Římě, najdete tu stovky různých hotelů.

Řím a jeho věčné památky

Pokud jedete do Říma jako turisté, vyberte si ubytování v Římě v centru. Hotelů je zde dost a většinu hlavních atrakcí budete mít na dlani. Myslete na to při výběru vašeho ubytování. Jsou tu k vidění jedny z nejstarších dochovaných památek vůbec. Už z dob antiky zde vznikaly městské hradby, tzv. Serviánské, které zde stojí již z roku 387 př.n.l. Hradby byly až 12 km dlouhé a měli především ochranářskou funkci.

Koloseum

Další významnou římskou památkou z dob antiky je gladiátorská aréna/divadlo Koloseum, dokončené v roce 80 za vlády Tita. Jedná se o největší amfiteátr na světě. Byly zde předváděny nejen gladiátorské hry, dostihy a sportovní hry (oblíbené závody na lehkých válečných vozech se spřežením) či naumachie (námořní bitvy), také byla velice oblíbená divadla a přehlídky exotických zvířat, dovážených do slavného Kolosea z celého světa. Místa k sezení byla rozdělována dle společenského původu a důležitosti, kdy v nejvyšších patrech sedávali nejdůležitější jedinci. Celkem se mohlo na představení podívat až na 50 tisíc diváků. Gladiátoři do arény docházeli podzemním tunelem vedeným ze sousedních kasáren Ludus Magnus. Ovládací mechanismus byl opravdu skutečně velice precizně propracován. Bylo možno ovládat klece a dveře z jednoho konce Kolosea ke druhému. Poslední divadelní představení bylo roku 523. Později bylo Koloseum používáno ke schůzování nebo jako křesťanská svatyně. Dnes Koloseum patří k jedné nejpopulárnější atrakce v celém Římě. Pro představu, jak gladiátoři vypadali, vám můžou posloužit tzv. novodobí gladiátoři, kteří vám za menší poplatek rádi zapózují.

Pantheon

Chrám Pantheon, mistrovské dílo dokonalých proporcí, dříve chrám zasvěcený všem bohům, je dnes zasvěcen již pouze Panně Marii a všech svatých mučedníků. Jedná se o nejzachovalejší a nejvýznamější antickou památku. Pantheon najdete ve čtvrti Pigna. Vstup do chrámu je vytvořen z 16 vysokých sloupů z egyptské žuly. Uvnitř chrámu vás pohltí ohromná aula o průměru a výšce 43 m. V klenbě je vytvořen otvor, kterým proniká denní světlo a umocňuje tak pocit, velkoleposti této stavby. Pantheon vznikl za vlády císaře Augusta roku 27 př.n.l, během pouhých 2 let. Do dnešní podoby Pantheon nechal přestavět císař Hadrián. Bonifác IV. jej přeměnil v křesťanský kostel. Impozantní stavba, zvaná Andělský hrad je postavena na nábřeží Tiberu, jako velká kruhová stavba, která dříve měla funkci Hadriánova mauzolea. Později hrad sloužil jako papežská pevnost – hrad byl spojen tunelem v hradbách s Vatikánem, vězením a rezidencí. Nyní je zde muzeum, vypovídající o dějinách hradu a města Říma. V podzemí hradu vznikl žalář, ve kterém byl vězněn i Giordano Bruno. Od roku 1901 neplní již svou funkci, ale slouží k nahlédnutí pro turisty se zbrojařskou dílnou, klenotnicí, knihovnou či sbírkou zbraní. V letním období se zde odehrává závěrečné dějství opery Tosca od Pucciniho. Na Andělský hrad se vyplatí zajít, už je kvůli nádhernému výhledu na ostatní římské památky.

Španělské schody

Španělské schody od Francesca de Sanctis, patří mezi nejslavnější římské schodiště vedoucí ke kostelu Nejsvětější trojice (Trinitá dei Monti). Španělské schdy se nacházejí na náměstí Piazza di Spagna. U schodů stojí obelisk z antických zahrad. Španělské schody jsou dílem francouzů (myšlenka kardinále Julese Mazarina – hlavní ministr Ludvíka XIV.). Španělské schodiště je velice oblíbeno u místních umělců, na které zde můžete natrefit každý den. Schody byly také populární ke schůzkám „pejskařů" s tehdy velmi šlechtěným plemenem Kokršpaněl. Kousek od schodů stojí sloup z roku 1856 Neposkvrněného početí panny Marie. Samotný sloup pochází z antické doby a je zdoben soškou panny Marie a čtyřmi proroky. Kousek od Španělských schodů můžete zavítat do Babington čajovny, která vnitřní výzdobou odpovídá konci 19. století. Symbolem čajovny je černá kočka s bílým koncem na ohonu. Naproti čajovně je protestantský hřbitov, kde jsou pohřbeni např. Percy B. Shelley, John Keats či J. Severn.

Ústa pravdy

Ústa pravdy (Bocca della Veritá) jistě znáte z filmu „Prázdniny v Římě“ či z několika replik nacházejících se různě po světě. Mnoho lidi i v dnešní době si chce ověřit „pravdu“, pro kterou si vystojí nemalou frontu, jen aby se mohli před památkou vyfotit. Ústa pravdy jsou mramorovým „obličejem“, o kterém se dříve domnívalo, že se jedná o poklop ze studny. Ústa pravdy jsou neuvěřitelných 1,3 t vážící a svým tvarem a tváří připomínají starého muže či jednoho z bohů. Ústa pravdy naleznete v předsíni kostela Santa Maria in Cosmedin. V Římě se setkáte také s mnoha pouličními fontánami a kašnami, např. Fontana delle Tartarughe: želví kašna na Piazza Mattei, vyrobena z masivního mramoru, mušlemi a čtyřmi bronzovými jinochy, postávajících na hlavách delfínů a přidržujícími želvy. Fontana di Trevi : nejslavnější a největší římská fontána. Fontána vznikala na etapy kolem pol. 18. století. Vyobrazen je Neptun s mořskými koníky.

Kostely

Rozhodně se nemusíte obávat, že by vás po toulkách Římem nezaujal kostel či bazilika. V Římě se totiž nachází řada kostelů a bazilik z dob křesťanství, např: Nejsvětější Spasitel - chrám je považován za nejstarší, ve kterém se nechávají titulovat papeži. Rovněž o tom to svědčí nápis nad vchodem „Matka a Hlava všech chrámů“. U chrámu se nachází privátní kaple pro papeže, do které se vystoupá po přivezených schodech z Jeruzaléma. O schodišti se traduje, že po něm pochodoval Kristus. Další z větších bazilik je chrám sv. Pavla – pětilodní stavba, členěna několika žulovými sloupy, vytvořených z jednoho kusu. Ve chrámu se nachází ostatky sv. Pavla. Kostel Nejsvětější trojici nechal založit francouzský král Karel VIII. ve stylu francouzské gotiky v začátku 16. století. Kostel prošel mnohými úpravami, přesto můžete spatřit původní fresky od Daniela da Volterra.

Vatikán

V centru Říma nalezneme také sídlo samotného papeže – Vatikán a jeho tajuplné a lákavé poklady. Vatikán je sice nejmenším nezávislým státem na celém světě, ovšem svou mocností stojí na vrcholu. Vatikán je sídlem nejvyšší autority katolické církve. Jedním ze symbolů je Švýcarská garda, která slouží jako vatikánská armáda, resp. reprezentativní stráž a ochranka papeže. Budete-li mít více času, rozhodně zavítejte do jednoho z několika muzeí či galerií – skrývají skvosty, které opravdu jinde na světě nenajdete. Počítejte s delší frontou, ale odměna za čekání se Vám určitě vyplatí. Velechrám sv. Petra (San Pietro in Vaticano) patří mezi nejznámější římskou baziliku. Baziliku stavělo až 2000 dělníků a pouze kolem sta let. Během této doby se plány postupně měnily a doplňovaly, až byla bazilika postavena do podoby, jakou ji známe dnes. Pod bazilikou se nacházejí rozsáhle prostory, kde ve více než sto hrobech odpočívají převážně papežové a panovníci. Ve středu podzemí, pod hlavním oltářem, je údajně hrob sv. Petra. Je zde pochován i jeden kardinál českého původu – Beran. Jeho hrob se nachází mezi hroby Pia XI. a Pia XII. Přímo ve Vatikánu se asi neubytujete, ale můžete zvolit ubytování v hotelu v Římě třeba s výhledem na slavnou katedrálu. Možnosti ubytování v Římě jsou velké.

Řím a jeho Bohové

Základem římské mytologie je řecká mytologie – hlavními bohy byli původně řečtí bohové. Římané je jen převzali a přejmenovali dle svého. K tomu všemu každá domácnost měla svého vlastního boha, bůžka.. který měl sloučit k jiným účelům. Římští bohové dělíme na hlavní, ostatní, nižší bohy, a také hrdiny.

Bohyně Roma: symbolizuje císařský Řím. Je známá pro svou přilbici na hlavě, s obnaženým prsem, jak sedí na sedmi pahorcích a u nohou ji leží vlčice.
Venuše: patronka města, zároveň i bohyně lásky a krásy.
Minerva: bohyně moudrosti a dovednosti, dcera nejvyššího boha Jupitera a Iunony.
Bona Dea – je uctívána pouze ženami. Říká se jí „Dobrá bohyně“.
Faunus - bůh dobytka a obilí
Apollo – bůh Slunce
Bellona – bohyně války
Flóra – bohyně jara a květin
Fortuna – bohyně osudu a náhody
Pomona – bohyně sadů, ovocných stromů a zahrad
Vertumnus – bůh změny, růstu rostlin, ročních období, zahrad a ovocných rostlin
Priapus – bůh plodnosti

Věříme, že i vaše ubytování v Římě bude božské a římské hotely budou mít odpovídající kvalitu.

Další hotely ze země Itálie


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Itálie
Do Itálie míří denně z České republiky několik spojů, zejména do populárních destinací Řím či Miláno.
Itálie na Wikipedia
O Itálii na internetové encyklopedii Wikipedia.
HotelyŘím.cz
Stovky hotelů Římě.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...