Maďarsko

Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Maďarska
Přímé lety z Prahy létají do Budapešti.
Maďarsko na Wikipedia
O Maďarsku na internetové encyklopedii Wikipedia.

Ubytování v Budapešti - hotely online

Hotely v Budapešti v naší nabídce

Hledáte ubytování v Budapešti za nejvýhodnější a nejlevnější ceny? Tak jste na správném místě. Nabízíme Vám velice rozmanité možnosti ubytování v Budapešti od předního dodavatele ubytování online ve světě, rezervačního systému Booking.com. Zajišťujeme ubytování v hotelech Budapešti za tu nejlepší možnou cenu osvobozenou od rezervačních poplatků, kterou platíte až po skončení ubytování. S rychlejším výběrem Vám můžou poradit i recenze od klientů, kteří hotel již navštívili.

V průběhu rezervace vyplníte rezervační formulář a jeho potvrzení očekávejte na svém e-mailu. Toto potvrzení slouží k prokázání objednávky ubytování v hotelu, proto si ho zabalte sebou. Přestože detaily vaší platební karty zadáváte rovnou, peníze vám budou odečteny až po dokončení vašeho pobytu v Budapešti. A nyní nezbývá nic jiného než vyrazit.

Budapešť

Budapešť

Budapeš't je hlavní, kulturní a hospodářské město Maďarska, ležící na dvou březích řeky Dunaj v celkové délce 28 m. Dunaj rozdělila město na několik ostrůvků a především na dvě zcela odlišné části – Pešť (levý břeh) a Budín (pravý břeh). Členění Budapeště je dále roztroušeno do 23. obvodů s označením římskými číslicemi, které začínají od centra směrem dál k okrajovým částem. Nejdůležitějším tahákem jsou léčivé termální prameny, díky kterým do Budapeště příjíždí několik tisíc návštěvníků, najdete jich zde totiž přes stovku.Vyzkoušet můžete na vlastní kůži osvědčené lázeňské komplexy např. Gellért, Zdravotní koupele Rudas, Turecké lázně Király, Széchenyiho lázně.

Do Budapešti můžete využít nejrychlejší dopravu leteckou (cca přes 1 hodinu), dále také vlakovou, autobusovou nebo po vlastní trase automobilem. Počasí je kontinentální, středoevropské s průměrnými teplotami v létě kolem 22°C, zimy jsou mírné a pohybují se kolem nuly.

Kultura v dějinách

V Budapešti se střetávají dvě historické epochy Římanů a Turků. Od nich se výrazně odvíjejí i dochované památky, které ve městě můžeme obdivovat. Nejdominatnější stavbou majestátně vyhlížející nad Dunají je hradní komplex, kde můžete spatřit královský palác, Matyášův chrám, Rybářskou baštu, muzea a náměstí. Hrad byl mnohokrát obléhán, z toho třikrát poničen, ale pokaždé znovu vystavěn.

Parlament v Bupadešti byl postaven na přelomu 19. a 20. stol v neogotickém stylu. Ukrývá skoro 700 místností, královské korunovační klenoty a jeho součástí je i Bazilika sv. Štěpána.

Vrch Gellért a na něm socha sv.Gellérta vypraví legendu o mučednické smrti biskupa v 11. století, kterého v sudu shodili dolů do řeky. V blízkosti se nachází také socha Svobody (dívka s větvičkou). Velkou oblibu si u návštěvníků získal rozlehlý park Markétin ostrov, umístěn uprostřed Dunaje.

Další hotely ze země Maďarsko


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Maďarska
Přímé lety z Prahy létají do Budapešti.
Maďarsko na Wikipedia
O Maďarsku na internetové encyklopedii Wikipedia.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...