Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Rakouska
Online rezervace letenek do Rakouska, zejména do Vídně.
Rakousko na Wikipedia
O Rakousko na internetové encyklopedii Wikipedia.
Hotely-Vídeň.cz
Stovky hotelů ve Vídni.

Ubytování ve Vídni - hotely online

Hotely ve Vídni v naší nabídce

Vídeň se stává stále více populárním místem pro poznávání rozmanitých památek a v neposlední řadě i rájem nákupů. Proč se do Vídně aspoň na skok nepodívat? Je to kousek a rozhodně nebudete zklamáni. Booking.com Vám nabízí nejlepší ubytování ve Vídni za nejnižší ceny. Pro přehlednější a rychlejší vyhledávání hotelů ve Vídni můžete využít i připravených map nebo se nechat inspirovat cestovateli v recenzích přímo o samotném hotelu.

Po vyplnění rezervačního formuláře očekávejte v e-mailové schránce potvrzení a nezapomeňte ho doma. Společně s vašimi soukromými údaji je zapotřebí i informační vyplnění o vaší platební kartě. Veškeré informace jsou samozřejmě chráněny a drženy v maximálním bezpečí. Z účtu Vám pak bude odepsána cena ubytování ve Vídni a to až po odhlášení pobytu z hotelu. Platíte tedy pouze částku za ubytování bez skrytých poplatků.

Vídeň

Vídeň

Vídeň (něm. Wien) je hlavní město Rakouska. Leží na řece Dunaj a se svými 1,7 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Především před Vánocemi je oblíbeným cílem turistů na ubytování ve Vídni spojeném s vánočními trhy. Hotelů ve Vídni jsou stovky.

Svou historickou tváří Vídeň láká turisty z celého světa. Turisté sem jezdí především trávit příjemné chvíle klidu a odpočinku, při poslechu nepomíjejících tónů valčíku. Napětí se zbavíte procházkou mezi imperiální a moderní architekturou, kterou Vídeň nabízí. Vydejte se na nákupní procházku, posaďte se na chvilku do útulné kavárny a dejte si sladký sacher dort se šlehačkou či klasický jablečný štrúdl. Zlákávat vás též budou vinné šenky, bary a stánky s klobásami, příjemné kluby a otevřené hospůdky. Vídeň vás nadchne! Velmi oblíbená je Vídeň v období vánočních svátků, kdy jsou ulice stylově vyzdobeny a všude je cítit teplý punč, skořice a již zmiňované, vídeňské klobásky. V mnoha vinných šencích, především na okraji Vídně, můžete ochutnat sklenku výborného ryzlinku a veltinského.

Ve Vídni žilo více slavných hudebníků a muzikantů, než v kterém koliv jiném městě. Dosud je to na Vídni znát. Valčíky a opereta, jsou zde doma, a také se sem za ní lidé sjíždějí z celého světa. Program Státní opery se mění každý den a nabízí neskutečný zážitek 300 dní v roce. Ubytování ve Vídni znamená dostat se do blízkosti míst, kde vzniklo tolik hudebních skvostů jako snad nikde jinde. Vídeň máme skutečně nedaleko, proto neváhejte a naplánujte si například prodloužený víkend s přáteli právě sem. Vídeň má mnoho tváří a umožní skutečně každému, aby si nalezl to, co právě hledá.

Hlavní zajímavosti Vídně v krátkosti

Z nejnavštěvovanějších císařských památek doporučujeme nevynechat barokní zámek Schönbrunn, vybudovaný jako letní sídlo pro Marii Terezii a Františka Josefa, obklopený rozsáhlými zahradami zámeckého parku, vedoucí až k zoologické zahradě, která jako jediná na světě vlastní zachovanou barokní menažerií. Zahrada je zajimává i tím, že se zde narodilo první slůně v zajetí vůbec. V zámeckých zahradách je k vidění palmový skleník Palmenhaus a kavárna Gloriette. Zámek Schönbrunn má celkem 1440 místností a až 200 kuchyní. Interiér zámku je ve stylu rokoka, vyzdoben i českými křištálovými lustry a kachlovými kamny. Pokoje jsou vymalovány převážné bílou barvou s ozdobeny zlatými lístky. Pokoje mají svou minulost – např. v zrcadlovém sále hrával malý W. A. Mozart, v pokoji Vieux-Lacque zasedal a plánoval své další tažení Napoleon a v Čínském kabinetu pořádala tajné jednání Marie Terezie. Mezi nejkrásnější pokoj patří Millionenzimmer, který je obložen růžovým dřevem s miniaturami dovezenými z Indie a Persie. Na rozdíl id jiných hlavních atrakcí Vídně leží Schönbrunn poměrně dál od centra. Vyberete-li si hotel či jiné ubytování ve Vídni v centru, vše budete mít téměř na dlani - s výjimkou tohoto zámku.

Hofburg

K habsburskému imperiu můžeme zařadit i velkolepou rezidenci Hofburg (Dvorní hrad) založený ve 13. století, kde císařská rodina trávila převážně zímní období. Původně Hofburg byl středověkým hradem. Dnes jeho část vyúžívá sídlo úřadu rarkouského spolkového prezidenta. Z gotického stylu můžeme ve Vídni spatřit mohutný Stephansdom (Dóm Svatého Štěpána), který se nachází na nejfrekventovanějším náměstí Stephansplatz. Od roku 1469 je Stephansdom sídelním kostelem biskupa, avšak záznamy o kostelu sahají až k roku 1137. Vysvěcen byl až o 10 let později. Vdómu je zavěšen největší rakouský zvon Pummerin. V katakombách se nachází biskupská hrobka, sarkofágy Rudolfa Zakladatele a mnoha dalších Habsburků. Mezi nejznámější památky patří socha “Kristus s bolestí zubů”, pocházejícího z 15. století a své pojmenování získala díky legendě.

Zámek Belvedere

Zámek Belvedere je druhý největší komplex ve Vídni, ukrývající dvě zámecké budovy i zámecký park. Belvedere navrhl rakouský architekt Johann Lukas von Hildebrandt. Interiéry zámku převážně zdobí galerie rakouských umělců. Mezi horním a dolním Belvederem se rozprostírá terasovitá zámecká zahrada, která byla navržena předním francouzským zahradníkem Dominique Gerard. Zahrady mají připomínat zahrady ve Versailles. V dalším úseku se nachází tzv. Alpská zahrada, ve které roste více jak čtyři tisíce rostlin reprezentujících alpský ekosystém.

Muzea a divadla ve Vídni

Muzeí a výstav si zde návštěvníci užijí dosytosti. K náhlednutí se jim otevírají sbírky v Uměleckohistorickém muzeu, Albertině, Leopoldově muzeu či Lichtenštejnském muzeu, který dříve byl barokním zámkem. Součástí je i park s tzv. Novým letím palácem z 19. století. V Lichtenštejnském muzeum objevíte soukromou uměleckou sbírku knížecího rodu Lichtenštejnů, kteří jsou známí pro svou velikou oblibu ve sbírání. I díky zapálenosti rodu Lichtenštejnů, patří tato sbírka k nejcennější soukromé sbírce umění na celém světě. Mezi další významná a oblíbená muzea patří Vojenské historické muzeum nebo muzeum Sigmunda Freuda. Do vašeho dalšího kulturního programu zařaďte divadlo či operu. Budete-li mít ubytování v hotelu v centru, do nějakého divadla to jistě budete mít jen pár minut. Ve Vídni působí mnoho menších scén a kabarétů. Mezi větší a známější divadla bezpochyby patří divadlo Burgtheater. Toužíte-li po skutečně jedinečném zážitku, vyražte do Státní opery, která je zaměřena především na klasická díla a balet. Budovu z roku 1869 naleznete na Ringstrasse. Jako první zde bylo uvedeno dílo od A. Mozarta operou Don Giovanni.

Další zajímavosti

K procházkám ve Vídni láká nejkrásnější vídeňský bulvár Ringstrasse, na které se rozprostírají reprezentativní veřejné stavby, soukromé paláce, útulné náměstí a park. Třída byla vybudována v druhé polovině 19. století. Při cestě po Vídni neopomeňte navštívit neogotickou Vídeňskou radnici. Radnice byla navržena Friedrichem von Schmidt a její stavba byla dokončena v roce 1883. Radnice je používaná jako sídlo pro vídeňského starostu, městské zastupitele, ale také jako sídlo pro guvernéra spolkové republiky Vídeň. Roku 1938 byla radnice obsazena Hitlerem, který zde spřádal své válečné plány. Před radnicí se rozprostírá velkné náměstí, na kterém se konají koncerty, výstavy a oblíbené trhy. Velice populární je náměstí v období vánočním, kdy se sem sjíždějí plné autobusy s dychtivými turisty, kteří chtějí okusit příjemnou vídeňskou vánoční atmosféru, která by se tady dala vskutku krájet.

Prater

Za zábavou a divokou jízdou se vydejte do Prateru, nabízející až 250 bláznivých atrakcí i největší řetízkový kolotoč na světě. Zábavný park naleznete na okraji centra Vídně. Vznikl ve druhé polovině 19. století, jako závodní restaurace pro stavební dělníky. Postupně se restaurace a pohostinství rozrůstalo a s tím i všeljaké atrakce, které zlákávali i další návštěvníky. Rostla Vídeň a rostl i park. Prater byl při bombardování dne 11. 12. 1944 téměř zničen. Podoba, tak jak ji známe dnes, pochazí po rekonstrukci po 2. světové válce. Kousek odsud zábavného parku je rekreační oblast Laaer Berg.

Další hotely ze země Rakousko


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Rakouska
Online rezervace letenek do Rakouska, zejména do Vídně.
Rakousko na Wikipedia
O Rakousko na internetové encyklopedii Wikipedia.
Hotely-Vídeň.cz
Stovky hotelů ve Vídni.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...