Vybrané lokality

Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Turecka
Kupte si letenku do Istanbulu a jiných Tureckých destinací online.
Turecko na Wikipedia
O Řecku na internetové encyklopedii Wikipedia.

Ubytovaní v Turecku - hotely online

Hotely v Turecku v naší nabídce

Na tomto webu nabízíme online rezervaci ubytování v Turecku zprostředkované předním světovým rezervačním systémem Booking.com, specializující se na rezervaci ubytování v 81 zemích s garancí těch nejnižších cen. Jen pro Turecko najdete v nabídce stovky hotelů.

Určitě Vás potěší i velmi snadná manipulace s vyhledáváním hotelů v Turecku i vyplněním rezervačního formuláře. Ochrana a spolehlivost poskytnutých údajů je zcela zabezpečena a je především postavena na naprosté bezpečnosti platební transakce. Po zadání detailů vaší platební karty a vašich osobních údajů je váš hotel závazně rezervován. Cena ubytování v Turecku se Vám z účtu odečte až na samotném konci pobytu. Zaplatíte tedy jen cenu ubytování a žadné rezervační poplatky. K ubytování v hotelu v Turecku je dobré si sebou přibalit i potvrzení vaší rezervace.

Turecko

Turecko je rozloženo jak v Evropě tak i v Asii. Větší část leží v jihozápadní Asii na ostrově Malá Asie též Anatolie a hranice má s Gruzií, Arménií, Íránem, Írákem, Azerbajdžánem a Sýrií. Evropská část se zase nazývá Thrákie a hraničí s Řeckem a Bulharskem. Na jihu je Turecko obklopeno Středozemním mořem, od západu Egejským a na severu Černým mořem.

Dějiny Turecka sahají do starověké doby Chetitů, později se zde projevil vliv Řeků, Římanů a Byzantské říše. V náboženství převládá islám, počet obyvatel je skoro 70 miliónů. Na východě Turecka se tyčí nejvyšší hora Ararat (5 165 m), kde měla podle bible ukončit svou cestu Noemova archa.

Do Turecka k moři i za kulturou

Největší nápor turistů Turecko zažívá v době prázdnin a dovolených. Letní měsíce sebou přinašejí i veké teplo, někdy teploměr naměří i 40°C. Na rodinou dovolenou nebo romantické prázdniny ve dvou si můžete vyjet do přímořských letovisek jako Alanya, Antalya, Fethyie, Kemer, Bodrum nebo Belek, kde na Vás čekají teploty moře okolo 27°C.

Za památkami se vydejte do centra osmanských a východořímských památek – do Istanbulu. V Istanbulu se podívejte na Hagia Sophia – chrám Boží moudrosti, hned vedle spatříte Modrou mešitu a nedaleko Hippodrom. V paláci Topkapi můžete nahlédnout do přepychového sídla sultánů. Nevynechejte ani pověstné turecké lázně hamam a trhy, ze kterých si určitě odvezete nějaký vzácný suvenýr – Velký bazar nebo Egyptský bazar.

Zajímavá místa s ojedinělou atmosférou hledejte v antickém městě Efesu, v Tróji, v biblickém místě úmrtí Panny Marie v Mareymaně nebo navštivte ruiny antického světa s amfiteátrem v Aspendosu. Dále nezapomeňte na některé národní parky, zvláště pak bílé vápencové útvary s azurovými jezírky v Pamukkale.

Další světové destinace


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Turecka
Kupte si letenku do Istanbulu a jiných Tureckých destinací online.
Turecko na Wikipedia
O Řecku na internetové encyklopedii Wikipedia.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...