Turecko

Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Turecka
Kupte si letenku do Istanbulu a jiných Tureckých destinací online.
Turecko na Wikipedia
O Řecku na internetové encyklopedii Wikipedia.

Ubytování v Istanbulu - hotely online

Hotely v Istanbulu v naší nabídce

Hotely a ubytování v Istanbulu nabízené na tomto portálu přinašejí kvalitu spojenou se spokojeností zákazníka. K poskytování ubytování využíváme služeb rezervačního systému Booking.com – jednoho z nejpopulárnějších na světě. Rozsáhlý výběr hotelů v Istanbulu je navíc doplněn o bohatý popisek se všemi nezbytnými informacemi i množstvím fotografií. Nahlédnout můžete i na recenze nejen hotelů v Istanbulu od klientů z celého světa.

Vyplnění rezervačního formuláře je jednoduché – zadáte vaše osobní údaje a poté detaily vaší platební karty. Zde se nemusíte ničeho obávat, platební operace proběhne na zabezpečeném serveru s maximální spolehlivost. Výhodou je fakt, že peníze vám budou odečteny až po skončení vašeho ubytování v Istanbulu. Pro jistotu dále nezapomeňte doma potvrzení o objednání hotelu ve stanoveném termínu, které obdržíte do e-mailové schránky.

Istanbul

Istanbul

Rozložení tureckého Istanbulu je neobvyklé, protože se nachází na dvou kontinentech – mezi Evropou a Asií, rozdělená Bosporskou úžinou. Historie Istanbulu vyneslo hned několik názvů Konstantinopol, Cařihrad a Byzanc. Společně s rozdílnými názvy se zde míhaly i jiné kultury - Římané a Osmané. Oba dva národy zde zanechaly svou vyrytou stopu, kterou potkáte za každým rohem.

Nejpříjemnějším a nejrychlejším způsobem dopravy do Istanbulu je letecky, jsou zde dvě mezinárodní letiště – Atatürk Hava Limani a Sabiha Gokcen.Už za 3 hodiny letu jste na místě. K oblíbeným tureckým přednostem patří lázně hammam, vystoupení břišní tanečnice, trhové bazary nebo noční plavba přes Bospor.

Na co se v Istanbulu zaměřit?

Chrám Hagia Sophia vznikl roku 523 v době císaře Justiniána. Původně byl zbudován jako křesťanská bazilika, ale po dobytí Istanbulu Osmany, se přeměnila na mešitu s minarety. V paláci Topkapi se soustřeďovala sultánova moc a centrum vlády, také byl sultánovou residencí. Za nejstarší stavbu ve městě můžeme pokládat Konstantinův sloup, který byl postaven roku 330. Sultan Ahmed neboli Modrá mešita je nazývána podle svého stavitele a přezdívku si vysloužila díky zastoupení modré barvy, která ovládá všechny interiéry. Antický poklad v podobě vystavených sloupů naleznete v Cisterně Yerebatan. Sulejmanova mešita vznikla ve vrcholné době osmanské říše a zdobí ho 4 minarety, 10 balkónů, 138 zdobených oken. Vevnitř vašemu oku neuniknou arkády s lomenými oblouky, žulové sloupy, nadherné lustry, koberce či svícny.

Další hotely ze země Turecko


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Turecka
Kupte si letenku do Istanbulu a jiných Tureckých destinací online.
Turecko na Wikipedia
O Řecku na internetové encyklopedii Wikipedia.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...