Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Francie
Na francouzská letiště míčí z ČR denně několik spojů.
Francie na Wikipedia
O Francii na internetové encyklopedii Wikipedia.
Ubytování-Paříž.cz
1000 různých hotelů v Paříži.

Ubytování v Paříži - hotely online

Hotely v Paříži v naší nabídce

Chystáte se do Paříže a nemáte kde nocovat? Na tomto webu najdete rozsáhlý výběr ubytování v Paříži ve všech hotelových kategoriích dodávaný předním světovým rezervačním systémem na ubytování Booking.com. Stačí se jen podívat na širokou nabídku hotelů v Paříži. K lepšímu prozkoumání hotelů slouží i nezávislé recenze od českých i zahraničních klientů a nechybí samozřejmě i podrobný popis se všemi užitečnými informacemi.

V rezervačním formuláři na hotel vyplňujete svoje osobní údaje i informace o kreditní kartě, které slouží k bezchybnému provedení odečtení částky z účtu. Naprostá spolehlivost a bezpečenost online platby je zde zaručena. Cenu hradíte až po skončení pobytu – a to bez jakýhkoliv poplatků. Žádné váhaní – s námi narazíte na to správné ubytování po celé Paříži.

Paříž 3
Paříž
Paříž 2

Paříž

Paříž je kromě toho, že nabízí ubytování v až 1000 hotelech městem otevřeným, inspirujícím, atraktivním, vášnivým a patří k nejromantičtějším městům Evropy, které není těžké si zamilovat. Paříž patří do francouzského regionu Ile-de-France a je také součástí jednoho z departmentů Francie (département de Paris). Paříží protéká řeka Seina a počet obyvatel se v centru odhaduje na 2 milióny, s předměstím kolem 10 miliónů obyvatel. Obvodů (arrondissementů) v Paříží je dvacet a začínají v samotném centru města od jedničky až dál do okrajových částí. Čím jste tedy dále od středu, tím je i větší číslo. Paříž má velký vliv na módu, kulturu a kuchyni, kterou proslavila nejen výtečná jídla, ale hlavně i výborná a kvalitní vína, která pochází z celé Francie.

V obležení památek

Většina turistů si neodpustí ty nejznamější památky, které se v Paříži vyskytují v hojném počtu. Mnoho z nich je také zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Většina hlavních památek se nachází v centru a tak pokud zvolíte ubytování v Paříži v hotelu kdekoli v hlavním centru, budete to mít na památky kousek.

Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame (Chrám Matky Boží) je v učebnicích popisována jako jedna z nejdůležitějších a nejkrásnějších gotických staveb středověké architektury. Byla vybudována v letech 1163 až 1345, unikátní věže mají 69 metrů na výšku a vevnitř je zavěšeno 5 zvonů. Od roku 1992 jsou v katedrále Notre-Dame instalovány varhany s počítačovou elektronikou. Katedrála je postavena na ostrově Ile de la Cité na řece Seině. Na Notre-Dame a nejen na katerdálu, je výborný výhled z vyhlídky Institut du Monde Arabe (víceúčelová budova). Budovu navrhl Jean Nouvel a její stavba byla dokončena v roce 1987. Hlavním účelem této budovy je poznání arabské kultury a její historie. Uvnitř se nachází knihovna, divadelní sál, posluchárna a muzeum s exponáty z arabské historie až po součastnost. V 9.patřem budovy se nachází restaurace, která mění své prostory dle počasí – je-li krásně, máte možnost posedět venku na terase a kochat se pohledem na Paříž a v případě špatného počasí, můžete zůstat ve vnitř a díky zajímavě utvořené fasádě, máte možnost studovat Paříž pěkně z povzdálí. Fasáda je ozdobena typickými arabskými obrazci. Jedná se o 240 ocelovo-skleněných desek, vybavenými clonami. Clony mají za úkol regulovat proudění světla a tepla do budovy.

Sacre Coeur

Známá bazilika Sacré-Coeur se nachází na nejvyšším bodu Paříže a patří mezi nejviditelnější monument Paříže. Sacré-Coeur je římskokatolický kostel, postaven smícháním byzantského a románského stylu. Pochází z roku 1875. Ve zvonici je umístěn zvon (19 t) “Savoyarde”, který patří k největším zvonům na světě.V průčelí uvidíte dvě jezdecké sochy, na kterých je vyobrazen král Ludvík IX. a Jana z Arku. Bazilika Sacré-Coeur se rozprostírá na Hoře mučedníků, resp. na známé Montmartre, což je část města, která Paříži dává další kousek jeho nezaměnitelnosti. Pokud si vyberete hotel v Montmartre (moc jich není), budete dýchat bohémskou atmosféru ubytování v této poetické čtvrti.

Eiffelova věž

Dominantou Paříže je ocelová věž Eiffelova věž vysoká 324 m. Věž byla postavena ke 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v letech 1887 – 1889. Ocelovou konstrukci věže zhotovil Gustav Eiffel a podle něho je i pojmenovaná. Mnoho pařížanů Eiffelovu věž zprvu odmítalo. Mezi odpůrci byli i známé osobnosti jako byl Alexander Dumas, Émile Zóla nebo i Guy de Maupassant, který raději změnil svou oblíbenou restauraci, aby se na Eiffelovu věž nemusel koukat. Nyní věž patří mezi velice populární místo, a to nejen mezi turisty, pro které je Eiffelova věž na prosto typickým symbolem Paříže. Každým rokem věž navštíví 6,5 milionů lidí z celého světa. Třemi nohami věže jezdí lanovky a ve čtvrtém je schodiště pro pěší. Pod věží se nachází busta od A. Bourdelle pro A. G. Eiffela, jako ocenění za jeho jedinečnou a krásnou práci. Eiffelova věž má v sobě ukryto celkem dvě restaurace. Jedna z nich, Le Jules Verne, která obdržela Michelinskou hvězdu.

Další pamětihodnosti Paříže

Ať je vaše ubytování v Paříži v hotelu kdekoli po městě, možná si krom hlavních atrakcí najdete čas i na následující hity Paříže. Oblíbenou zastávkou je i pařížská Invalidovna (komplex budov). Jedná se o pamětihodnost a muzeum, týkající se francouzské vojenské historie. Také se zde nachází nemocnice a domov pro válečné veterány. Pro velké válečné hrdiny je zde utvořen hřbitov, kde jsou pochováni. Mezi nejvýznamější rozhodně patří Napoleon Bonaparte, který má hrobku pod Mansartovým dómem.

Na dalších pařížských zastavení si vyhraďte čas na Vítězný, nebo-li triumfální oblouk, který pochází již ze starověku. Vítězný oblouk v Paříži byl postavěn na počest vítězství ve válce.

Mezi další památky Paříže, které stojí za navštívění je rozhodně Louvre – muzeum v Paříži, které patří mezi největší muzea na světě. Sbírky v muzeum pocházejí z 16. století. Muzeum má celkem 7 oddělení. Naleznete jej na pravém břehu Seiny. Louvre naleznete v palácovém komplexu, v bývalém sídle francouzských králů. Louvre leží v přímém centru, takže pokud si zvolíte ubytování v hotelu v centru Paříže, budete to mít kousek.

K modernějším stavbám patří i čtvrť La Défense, oblouk Grande Arche nebo Pompidouovo centrum. Díky první pěší zóně v Paříží - Rue Daguerre, se dostanete až na place Denfert-Rochereau – rušné a známé náměstí plné bary a obchůdky. Toto prostředí bylo oblíbené i Jiřím Muchou, který tu měl ateliér.

Budete-li po vašich cestách využívat vlak, využijte jedno z nejhezčích nádraží Gare de Lyon, kde můžete spatřit věž se 7 metrovými hodinami a několik vlaku TGV, které tu jsou seřazené, jako na startovní čáře. Vlaky jsou odtud vypravováný na jihovýchod Francie a do Lyon. Kousek od nádraží se nachází oblíbená restaurace Le Train Bleu z roku 1900. Restaurace je oblíbená nejen pro svou kuchyni, ale i pro krásné secesní interiéry, díky kterým byla vyhlášena za národní památku. V případě zájmu o ochutnání dobrého jídla, je nutná rezervace. Gare de Lyon je zároveň i významnou přestupní stanicí pažížského metra. Patří mezi třetí nejvytíženější pařížskou metro stanicí.

Oblíbeným místem v Paříži je Place de la Contrescarpe. Kousek odtud bydlel Ernest Hemingway, který sám toto náměstíčko několikrát vyobrazil ve svých knihách.Náměstí krom, několik utulných pařížských kavárniček, je zajímavé především díky svým starousedlíkům, kteří tady žijí celičký svůj život, a tím zpestřují celkový pohled okolí. Na domech, obklopující náměstí, můžete zahlednout zajimavé fresky. Kousek odsud je univerzita Sorbonna, kterou je možné navštívit a podívat se do krásných zakoutí této x let staré a stále populární univerzity.

Potřebujete-li si na chvilku odpočinout od davu lidí a nechcete trávit čas v hotelu, který jste volili za vaše ubytování v Paříži, zajděte ke kanálu St. Martin, podél kterého dojdete do klidného veřejného parku de la Villette. Tento postupně rozšiřující kanál St. Martin, lemují útulné kavárny a menší restaurace. Převážně v letním období je toto místo (jako ostatně celá Paříž) opravdu oblíbené. Panuje zde příjemných ruch, který je doplněn o cinkání sklenek s dobrým vínem.V parku de la Villette dříve byly městské jatky, nyní je zde nejrozsáhlejší městský park v Paříži. Přímo parkem protéká Canal de I´Ourcq. V parku naleznete několik hřišť, zahrad, cirkusy, letní kino a mnoho dalšího. Po celé roční období park nabízí využítí pro jednotlivce i rodiny s dětmi.

Dalším oblíbeným místem Paříže je Bouloňský lesík, kam během dne zaběhne stovka běžců či cyklistů. Lokalita v blízkosti parku je k bydlení opravdu drahá, ale za procházku nic nedáte. Lesík láká k procházkám či k romantickým vyjíždkám po loďce na nedalekém jezírku. Tyto aktivity jsou ovšem vhodné pouze přes den, v noci se totiž Bouloňský lesík mění v nepříliš pěknou tvář Paříže. Jste-li ale dobrodruzi, zajeďte sem v noci a potkáte nejedno individium. Schází se zde nejen dívky za prodejem, ale i spousty bezdomovců. Lidi vás budou mít za šílence, půjdete-li sem pěšky a dobrovolně. Věříme, že poté, co si s námi vyberete vhodné ubytování v Paříži, najdete si čas alespoň na některé z jeho pamětihodností.

Další hotely ze země Francie


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Francie
Na francouzská letiště míčí z ČR denně několik spojů.
Francie na Wikipedia
O Francii na internetové encyklopedii Wikipedia.
Ubytování-Paříž.cz
1000 různých hotelů v Paříži.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...