Řecko

Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Řecka
Rezervujte si letenku do vybrané řecké destinace online.
Řecko na Wikipedia
O Řecku na internetové encyklopedii Wikipedia.

Ubytování v Athénách

Hotely v Aténách v naší nabídce

Hotely v Aténách nabízené na tomto portálu přinašejí kvalitu spojenou se spokojeností zákazníka. K poskytování ubytování využíváme služeb rezervačního systému Booking.com – jednoho z nejpopulárnějších na světě. Rozsáhlý výběr hotelů v Aténách je navíc doplněn o bohatý popisek se všemi nezbytnými informacemi i množstvím fotografií. Nahlédnout můžete i na recenze od klientů z celého světa.

Vyplnění rezervačního formuláře je jednoduché – zadáte vaše osobní údaje a poté detaily vaší platební karty. Zde se nemusíte ničeho obávat, platební operace proběhne na zabezpečeném serveru s maximální spolehlivostí. Výhodou je fakt, že peníze vám budou odečteny až po skončení vašeho ubytování. Pro jistotu dále nezapomeňte doma potvrzení o objednání, které obdržíte do e-mailové schránky.

Athény (Atény)

Řecké hlavní město Athény je bohatě zastoupené a ovlivněné antikou a starověkem o bájných bozích a mytologických stvořeních. V Athénách se zejména uctíval bůh plodnosti a vína Dionýsos a bohyně moudrosti Athéna.

Athény se rozprostírají na poloostrově Attika v blízkosti Sarónského zálivu a počet obyvatelstva dosahuje přes tři milióny. Počasí je v letních měsicích velmi teplé a suché, většinou přesahuje 30° C, teplota vody se pohybuje okolo 23°C. V zimě jsou tu časté dešťové přeháňky s poměrně nízkými teplotami 12 – 18°C, za nejchladnější měsíc v Aténách se považue leden.

Kam v Athénách?

Nad městem se vypíná pevnost Akropole, zbudovaná v 13. a 5. stol.př.n.l., která se stala centrem a hlavní kulturní stavbou celých Athén. S chrámem Patheonem, zasvěceným bohyni Athéně, patří k historicky nejvíce ceněným antickým památkám, zapsaných na seznamu UNESCO. V Athénské agoře se soustřeďoval čilý římský ruch, nakupovalo a prodávalo, stavěly se zde administrativní budovy, chrámy, probíhaly politické názory a promluvy, prostě vše, s čím byste se v běžném životě setkávali. Hadriánův oblouk nechal postavit císař Hadrián když rozšiřoval město, brána se nachází mezi Starým a Novým městem. V nejstarším divadle Dionýsově se odehrávaly divadelní hry od Euripida, Aischylea nebo Sofokla, za dob Nerona se v divadle odehrávaly i gladiátorské hry a zápasy.

Další hotely ze země Řecko


Doporučujeme

Ubytování na Booking.com
Partnerský rezervační systém - přední poskytovatel ubytování ve světě online.
Letenky do Řecka
Rezervujte si letenku do vybrané řecké destinace online.
Řecko na Wikipedia
O Řecku na internetové encyklopedii Wikipedia.


Váš pobyt v zahraničí rezervujte s NetHotels.cz...